Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
8 postów 432 komentarze

MADARA

Madara - Yata no Kagami - Prawda moją twierdzą, rozum moim mieczem, prawość moją tarczą.

Moje komentarze

 • Dobry i konkretny program 5*
  Zdaje sie jednak, że obecnie o wygraniu wyborów politycznych decydują emocje a nie konkrety z których zbudowany jest program Komitetu Wyborczego Wyborców "Samorządni, Uwłaszczeni, Zintegrowani". A tu ani ani słowa o LGBT, uchodźcach, 447, aborcji, podsłuchach itd.

  Smutna konstatacja, ale nie zdziwiłbym się gdyby statystycznie niewielki odsetek wyborców zrozumiał w pełni program czy był nim zainteresowany. Inżynieria zajmująca się manipulacją ludzkimi wyborami (nie tylko tymi politycznymi ale i dotyczącymi innych sfer życia) zrobiłą szalone postępy w ostatnich dekadach i trudno temu "spustoszeniu" przeciwdziałać.

  pozdrawiam
  Bo wszyscy chcieli zagrać według starych zasad
 • *5
  Panie Józefie,

  Wielki szacunek za fantastyczny wykład (1.25 i jest całkowice OK) i Wszystkego Najlepszego w Nowym Roku a przede wszystkim duuużo Zdrowia ! :)

  pozdrawiam serdecznie
  KoReUs 2018 i co dalej…
 • 5*
  Bardzo ciekawa notka i materiały na youtubie. Przyzna się, że nigdy nie patrzyłem na nasza rzeczywistość gospodarczą pod tym kątem (jaki zaprezentowano w materiale) dlatego jest to dla mnie w pewnym stopniu spojrzenie odkrywcze. Przegonić chołtę, Panie Józefie i naprzód!

  pozdrawiam serdecznie
  Wisielczy sznur organizacji folwarcznej
 • 5+++
  za dobre pytanie i niezależne myślenia dla szanownego Autora. Moim skromnym zdaniem Autor ma rację, Państwo nie musi dodawać do każdej transakcji sprzedaży podatku czy pobierać go od obywateli posiadających nieruchomości równie dobrze może sobie te pieniądze wyemitować w tej samej kwocie i to z tą korzyścią że nie będzie potrzebowało całego aparatu skarbowego i będzie miało ściągalność podatkową 100%.

  Pozostaje jednak pytanie jak sprawiedliwie podzielić koszt tej emisji w społeczeństwie?

  pozdrawiam
  Państwo - podatki - pieniądz
 • 5 +
  Świetna notka


  pozdrawiam
  Czyśmy mieli kiedyś w świecie coś polskiego…?
 • 5*
  Chylę czoło, panie Józefie,
  i pozdrawiam
  Bój o suwerenny pieniądz - cz.2
 • 5*
  Myślę sobie Panie Józefie (zresztą po kilku próbach dyskutowania ze znajomymi o rezerwie cząstkowej, monopolu kreacji pieniądza przez banki komercyjne) że wiele osób nie chce porostu zrozumieć jak są dla nich samych ważne kwestie. A szkoda. Poniżej pozwolę sobie dodać kilka linków gdyby ktoś chciał się dowiedzieć więcej:

  1.Reforma monetarna
  Raport sporządzony przez Frosti Sigurjónssona
  Na zlecenie premiera Islandii ( po krachu finansowym)
  Lepszy system monetarny dla Islandii
  http://jestesmyzmiana.pl/wp-content/uploads/2015/06/Reforma-monetarna-KSIAZKA-do-druku1.pdf


  2.Money as Debt polskie napisy
  https://www.youtube.com/watch?v=qkGq9AN3C_o

  3.Song Hongbing - Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych (książka)

  4. Inside job - Anatomia kryzysu (Lektor PL) (Oskar 2011 za Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny Audrey Marrs, Charles Ferguson)
  http://www.dailymotion.com/video/xnhmmu_szwindel-anatomia-kryzysu-inside-job_news

  pozdrawiam
  Pytania w sprawach pryncypialnych
 • @nikander 08:18:19
  Dokładnie tak jeden z najważniejszych, jak powiedział Jan Sariusz Zamoyski "Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie"

  pozdrawiam
  Bo rzyt wie, że najlepiej zarabia się na nędzy
 • Dobry tekst
  Panie Józefie dobry tekst jak zwykle zresztą 5*+, z odniesieniem do kilku fundamentalnych problemów gospodarczych, społecznych i międzyludzkich, bo to w zasadzie spawy nierozerwalnie związane. Litościwie pan oszczędził nasze polskie elity, bez których kolaboracji nic by się "rzytkom" powieść nie mogło w naszym kraju. I tu leży nasz problem, jak nasze elity nie będą kolaborować z jednym okupantem to znajdą sobie drugiego, któremu nas sprzedadzą za zegarek albo ośmiorniczki czy inne świecidełko niczym afrykańscy kacykowie swoich braci.

  Wie Pan, że takiego podejścia uczy się młodych polskich dyplomatów na Stosunkach Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim? Fachowo nazywa się to "bilansowaniem korzyści". Zapewniając zrównoważone korzyści mającym u nas wpływy (polityczne, medialne i gospodarcze) grupom interesów "rzydowskich", rosyjskich, niemieckich amerykańskich (i Bóg wie jakim jeszcze) z Polaków i z polskiej gospodarki grupa rządzących kolaborantów jest w stanie utrzymać się przy władzy bo nie jest atakowana w mediach, gospodarczo czy w końcu przez działające w Polsce siatki wywiadowcze. A kiedy już skompromitowana od tej władzy odchodzi to z tłustymi miliardami na tajnych kontach. Tego oficjalnie uczy się polską elitę mającą rządzić w przyszłości w Polsce (oczywiście ubierając to w inne słowa, aczkolwiek sens jest ten sam) .

  Tak że końca tej gehenny Polaków nie widać a jedyna nadzieja w zjednoczeniu Polaków, zgodzie, wzajemnym szacunku do siebie, zaufaniu i dobrej woli, a przede wszystkim tym co Pan tu uprawia , czyli edukacji młodego pokolenia, za co niniejszym Panu dziękuję i

  pozdrawiam
  Bo rzyt wie, że najlepiej zarabia się na nędzy
 • Wielki żal i smutek
  Pokój jego duszy
  Jacku, za wcześnie odeszłeś. R.I.P.
 • Dobry tekst
  Boleśnie prawdziwy...i nie napawający optymizmem, co czeka następne pokolenia?

  pozdrawiam
  Kontynuacja tematu "Praca w Polsce"
 • @Zawisza Niebieski 15:43:15
  Nie no jasne, wszystko gra, najpierw rzeplinski pisze z szajką PO ustawę świadomie, łamiącą konstytucję (istnieje też możliwość że jest tak tępy i niekompetentny że nie był tego świadomy , wybierz sobie dowolną opcję) żeby przepchać paru kolesi POUBckich do TK "na zapas", a za chwilę w pełni "niezawisły" ocenia tą napisaną przez siebie ustawę. Naprawdę, drogi autorze obrażasz inteligencję swoich czytelników, i narażasz na szwank swoją reputację, broniąc tego szamba, ale masz do tego prawo, kompromituj się dalej jeśli taka Twoja wola.
  Prezydencie obudź się, czyli narodowe czytanie konstytucji
 • @Zawisza Niebieski 11:57:21
  Trzeba naprawdę dużo hipokryzji żeby bronić Rzplińskiego po tym jak sam brał udział przy pisaniu ustawy we współpracy z PO w sprawie TK w momencie w której był "niezawisłym" prezesem TK? Dodajmy że ustawy w oczywisty sposób łamiącej konstytucję. Ten niezwykle arogancki, prymitywny i zwyczajnie głupi osobnik, nie wybrany demokratycznie, nie reprezentujący nikogo poza szemranym niezlustrowanym środowiskiem sędziowskim, sam pisze ustawy a potem sam w TK je ocenia? To jest to Wasze prawo co to " ...Tak mówi prawo i tego należy się trzymać..."?

  Co trzeba mieć w głowie żeby żądać od Prezydenta RP czegokolwiek innego jak natychmiastowego przyjęcia dymisji od czegoś takiego?

  Jaką trzeba być bezczelną kanalią żeby po czymś takim natychmiast nie złożyć dymisji?

  Naprawdę niepojęte, jak można tak manipulować ludźmi?
  Prezydencie obudź się, czyli narodowe czytanie konstytucji
 • Szkoda
  Zawsze mi zalatywało kryptolewicowym odorem na tym blogu, jak się okazuje dla niepoznaki przykrytym całkiem smakowitym zapachem słowiańskich klimatów. Teraz niestety już cuchnie nieznośnie. Szkoda
  Prezydencie obudź się, czyli narodowe czytanie konstytucji
 • 5*
  pozdrawiam
  RPP - czyli o co idzie w operacji fałszywej flagi
 • 5+
  Niestety nie dało sie dać szóstki, za ten ważny tekst. Szkoda że wiekszość społeczeństwa nie chce sobie zadać trudu i zrozumieć tego prostego wyliczenia, wielka szkoda.

  pozdrawiam
  Nie taka drachma straszna
 • @nikander 22:56:31
  Dziękuję za wyjaśnienia.

  Wg mnie:

  1b
  2a
  3c
  4c

  pozdrawiam
  Spółka W-P, ankieta
 • Witam Pnie Józefie
  No tu są już jakieś konkrety. Dory początek. Choć ja dziś wystąpię w roli "advocatus diaboli" (oczywiście dla dobra sprawy:-)).


  Proszę o doprecyzowanie w zakresie problemu 1 i 2:
  Czy konsumpcja to zysk spółki?

  Jeśli tak, to muszę szczerze powiedzieć, że z mojego punktu widzenia
  "pytania są tendencyjne" że zacytuję klasyka, Mam wrażenie że zawierają ukrytą tezę że to właściciel jest tym złym,
  którego należy ograniczać a pracownicy to same niewinne owieczki które trzeba chronić przed wyzyskiem.
  Myślę że w dobry "przepis na spółkę" powinien zapewniać równowagę i sprawiedliwość, chronić uczciwie pracujących
  i trzymających się zasad przed nieuczciwymi, niezależnie czy są pracownikami czy właścicielami.
  Jeżeli udział w zysku to i udział w ryzyku, jeśli udział w decyzjach to i w odpowiedzialności.
  Jeśli ograniczamy udział w konsumpcji właściciela to i ograniczamy udział w konsumpcji pracowników.
  Pytanie dodatkowe: Co się dzieje w przypadku kiedy "Konsumpcja" jest ujemna?


  Ad pytania 3.

  Rozważmy taki przypadek: jestem właścicielem biura projektowego. Pracuję, projektuję, spotykam się na budowie z wykonawcami, załatwiam sprawy księgowe finansowe,
  średnio spędzam 20 godz. dziennie w pracy, ogólnie rzecz biorąc robię wszystko, nie starcza mi już jednak czasu na posprzątanie biura,
  zakładam więc spółkę właścicielsko-pracowniczą z panią sprzątającą która przychodzi 5 dni w tygodniu na godzinę posprzątać biuro
  Proszę mi powiedzieć jak w tym przypadku zrealizować "przewagę pracowniczego majątku produkcyjnego w kapitale firmy"(3c)?

  Ad.4.

  4c

  pozdrawiam
  Spółka W-P, ankieta
 • Nowa świecka tradycja
  Doskonały wpis Panie Józefie. I tradycyjnie, jak miażdżąca większość ważnych i dobrych notek, nie cieszy się należytym zainteresowaniem i popularnością.

  Cóż można powiedzieć, chyba tylko tyle, że nie da się obudzić świadomości narodowej i społecznej w Polakach, bo jej po prostu nie ma, nie istnieje. Ona dopiero czeka na określenie, nazwanie i zbudowanie od zera. Siłą pracy przed nami.

  pozdrawiam
  Wspólnotowe koncepcje własności i architektury monetarnej
 • Dobra notka..
  NWO się sypie, homeodynamika tego systemu nie przewiduje takiej możliwości

  pozdrawiam
  Czy NWO to kolos na glinianych nogach?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930